Wizyta Strażaków w Pamiątce

W piątek 5 maja 2016r. klasy II SP odwiedziły strażaczki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu. Nawiązując do Dnia Strażaka (obchodzonego 4 maja), uczniowie mieli możliwość bliższego zapoznania się ze specyfiką pracy w zawodzie strażaka.

13 64

Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom. Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Już w sali dużą ciekawość wzbudził sprzęt strażacki.

ZOBACZ GALERIĘ

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, jak należy się nim posługiwać.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

27 kwietnia obchodziliśmy u nas w szkole Dzień Ziemi.

Klasy młodsze miały swoje zajęcia.

Klasy drugie z okazji Dnia Ziemi wykonywały specjalne prace plastyczne. Dzieci wiele dowiedziały się o przyrodzie oraz o zagrożonych gatunkach. 
 Wszyscy powinniśmy dbać o naszą planetę , a im wcześniej zaczniemy edukację na ten temat tym mamy większe szanse na sukces. 

Zobacz Galerię 2SP          Zobacz Galerię klasy starsze

35 4 6

Klasy od 4 do 6 zorganizowały przesmaczne kiermasze. 

Czytaj więcej...

 

„Szczotka, pasta kubek, ciepła woda tak się zaczyna wielka przygoda”

30 marca klasy 2a i 2b odwiedziła Pani dentystka Jolanta Mazur, która opowiedziała uczniom, co należy robić by mieć piękne i zdrowe zęby.

11

Serdecznie dziękujemy Pani Jolancie za wizytę.

(GALERIA)

 

Święto Patrona i Ślubowanie na czytelników uczniów klasy I SP.

Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy w poniedziałek wyjazdem na uroczystą mszę w Warszawie. Właściwa uroczystość u nas w szkole odbyła się 28 kwietnia w piątek. O 9:00 odbyła się msza w kościele w Rembertowie a o 11 odbyło się przedstawienie ku czci Patrona Wojciecha Górskiego oraz mianowanie na czytelników biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej.
Było bajkowo nie żartuję wcale.

7 80 48
Aktorzy spisali się na medal.
Po długich przygotowaniach bajkowa brygada DBB zorganizowała przedstawienie wspomagając uczniów, którzy zupełnie się nie kwapili, aby zabrać się do pracy.
Na zakończenie rozdane zostały nagrody w konkursie czytelniczym wiedzy "O Narnii", w którym brały udział dzieci z klas 4 SP do I gimnazjum.

ZOBACZ GALERIĘ

Poniżej wyniki:

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻEK FANTASY PANIĄ DOROTĄ MULARCZYK

W dniu 30 marca 2017 roku odwiedziła Pamiątkę autorka wielu książek fantastyczno - przygodowych dla dzieci w wieku 9-13 lat (oraz bajeczek dla maluchów) pani Dorota Mularczyk.
Pierwsze trzy godziny lekcyjne autorka opowiadała klasom 4-6 SP o procesie powstawania książek i co ją zainspirowało do pisania. Opowieści były wesołe i nikt się nie nudził.

Zapewne treść książek też tak wciągnie naszych uczniów, że nie będą mogli się oderwać. Część z nich zakupiło książeczki i otrzymało dedykacje od pani Doroty. 
Ostatnie dwie godziny pobytu naszego gościa poświęcone były warsztatom.
Na pierwszych z nich wybrane dzieci od 4 klasy SP do I klasy gimnazjum próbowały wspólnymi siłami stworzyć opowiadanie fantastyczne.

2strona tablica napis
Czasu zabrakło na dokończenie opowieści, ale na pewno znajdą się chętni, aby wymyślić zakończenie .
Ostatnią godzinę chętni uczniowie bawili się w teatr. Przedstawiali zupełnie nieznany sobie fragment scenariusza o "Czarnej musze".
Zabawy było co niemiara, bo zagranie scenek, które czyta się pierwszy raz, wcale nie jest takie proste.

Wszyscy spisali się na medal. 
Dziękujemy pani Dorocie za wspaniałe zajęcia i oby takich więcej. 
fot: Małgorzata Radecka-Kohn

(ZOBACZ GALERIĘ)